Спенгліш
    Головна Курси Блоґ


Життя після навчального курсу або що робити з мовою далі

Що далі робити з німецькою мовою?
Чи з англійською, іспанською, китайською.

Мені актуальна німецька. Чому? Тому що я її вчила :) Більш того, була в Німеччині і нею успішно користувалась. Це був цікавий експеримент: чи можна опанувати іноземну мову за три тижні, щоб мати змогу висловитися в побутовій ситуації на рівні "турист". Писала про це тут, тут і тут. Експеримент був вдалий. Можна! Але ж я розумію, що якщо мовою не користуватись регулярно, то всі знання та навички розгубляться. І дуже швидко. Про це писала в дописі "Гамбург та німецька мова". 

Відповідно до моєї особистої статистики: 30% студенів продовжують навчання після закінчення курсу, 70% закидають в силу різних як завжди важливих обставин. Але майже 99% із цих 70 мучать докори сумління а ля «вчив же, треба повторювати, от безсовісний, ледачий, знову на цьому тижні нічого не зробив, даремно лише час на навчання витратив, все забув».

Всім своїм студентам я забороняю «наїжджати» на себе таким чином. Не варто жити з думкою, яка отруює життя. Або ТАК, або НІ. Якщо ТАК не виходить (не актуально), тоді це має бути чітке НІ.

Немає нічого страшного в тому, що мова після закінчення навчання втрачає свою пріоритетність, і ви не готові далі на неї знаходити час. Просто потрібно усвідомлювати наслідки: навичка втратиться. Що в цьому страшного? Аж нічого. Адже це те, що можна відновити.

Якщо мені буде потрібно знову поїхати в Німеччину чи інша справа, пов’язана з мовою, я знаю, що за місяць ЩОДЕННИХ занять я не лише повернуся в свою попередню мовну форму, а навіть покращу її. Тому що наступний старт вже буде з кращої бази, яка , як бетон, не згорить.

Я завжди проводжу паралель зі спортом. Адже іноземна мова – це фізичний спорт, починаючи з розминки мовленнєвого апарату (артикуляція значно відрізняється від української/російської) до регулярних мовних тренувань та силових навантажень, щоб прокачати необхідні мовні м’язи та набути гарної мовної форми.

Єдина відмінність: співвідношення у спорті/фізкультурі 70/30. 70% людей, які привели себе в більш-менш гарну фізичну форму, продовжують цим займатись. 30% людей роблять місячні інтенсиви перед важливими подіями/заходами (наприклад, «ну щоб в купальник влізти»). Чому обернене співвідношення? Тому що те, як ми виглядаємо, бачать всі, навіть якщо ми не спілкуємось. І це важливо. Тому що зустрічають спершу по «одежке». А те, що в голові, всім не видно, то можна і обійтися. А ще – «до цих людей я в гості ходити найближчим часом не збираюсь». І це – нормально.

Я теж звикла бути в гарній фізичній формі. При цьому я люблю гарно поїсти, і на ніч теж, і так, що аж дихати важко)) Я багато витрачаю енергії, тож реально «прожорлівая».

«Мені потрібно бути в гарній мовній формі, подорожую/на роботі постійно спілкуюсь, але ж стільки справ вдома, та і відпочивати потрібно" = люблю поїсти на ніч, якщо порівнювати зі мною, або «мені потрібно багато енергії», щоб виправдати своє обжорство.

💪🏋‍♂Що я роблю, щоб бути в гарній фізичній формі?

1. Раз в тиждень сиджу на воді (як правило по середах)
2. Щодня (майже щодня, будемо відверті)))) роблю ранкову зарядку 10-15 хв
3. Раз на рік (як правило, коли десь на морях), я влаштовую собі фізичний інтенсив: ранкові пробіжки, силові вправи, іноді і вечірні пробіжки, обмеження в кількості з’їденого, два «водних» дні на тиждень. Досягнута таким чином форма протягом року легко підтримується завдяки вище вказаним пунктам.

👀 ✍ Що робити, щоб бути в гарній мовній формі?

1. Раз в тиждень відвідувати мовний клуб .
2. Щодня (ок ок, майже))) щось слухати/читати/дивитись/говорити іноземною мовою 10-15 хв
3. Раз на рік проходити мовний інтенсив: марафон чи курс.

Все просто.

04.09.2019

 


Нові публікації