Спенгліш
    Головна Курси Блоґ


Як швидко вивчити іноземні слова?


І бажано, щоб назавжди? 

Порад, насправді, дуже багато, і всі вони дієві. Головне, виберіть хоча б якусь із них (бажано декілька) і постійно практикуйте. У кінцевому результаті при вивченні мови значення має не стільки схильність до іноземної мови, скільки ваша наполегливість, терпіння та систематичність. Пам’ятайте, навіть ведмедика можна навчити кататись на велосипеді :)

У цій статті я хочу відмітити ті способи запам’ятовування іншомовної лексики, які, на мою думку, не просто дієві, а ще і прості, веселі та цікаві. 

1. Оточіть себе невідомими словами. І для цього зовсім не обов’язково їхати з кордон. Просто змініть мову телефону або комп’ютера на англійську (іспанську чи іншу). Все. Хочете ви того чи не хочете, але всі розділи меню та налаштувань ви будете знати на зубок вже через тиждень. Але головне не це… а те, що кожного дня, вмикаючи телефон і переглядаючи новини в соцмережах, Фейсбук буде вас запитувати What’s on your mind?, пропонувати Write a comment і повідомляти, хто reacted to your post, accepted your friend request чи commented on a photo that you’re tagged in. Як не крути, а це вже спілкування! Це – іншомовна атмосфера, яка з часом стане для вас зоною комфорту, і це дасть серйозний поштовх до подальшого вивчення мови.  

2. Найкраще запам’ятовуються ті слова, які пов’язані з приємними емоціями. На жаль, не всі слова можна пов’язати з емоціями, але точно до всіх можна придумати цікаві асоціації! І бажано, щоб ця асоціація приблизно звучала українською, як іноземне слово. Наприклад:

picture – картина. Каламбія-Пікче-рс представляє вам нову кіно-картину.
beach – берег, пляж. На Брайтон-біч прекрасний пляж.
generous - щедрий. Генерал, а значить, має бути щедрим.

Чим смішнішу асоціацію ви собі придумаєте, тим легше вивчите слово!

3. Ви помітили, як легко запам’ятовуються погані слова? Цим потрібно обов’язково скористатись! Візьмемо слово «блін», його сьогодні говорять навіть діти і говорять саме в тому значенні, що англійською буде звучати як «shit» чи «fuck». Але саме «блін»  англійською – pancake. І тому як тільки хтось із моїх учнів говорить слово «блін», я кажу: «Не блін, а pancake!» Якось попросила студента відповісти, що він сьогодні їв на сніданок, відповідь: «Аааа, я знаю, як це сказати! Pancakes with jam!» Тож, кожного тижня вибирайте собі слово, яким ви будете лаятись. Наприклад, fridge, холодильник. Щось не так, от fridge! За звичкою скажете «блін», а потім відразу подумаєте: «Так, на цьому тижні я як лаюсь? Аа, fridge. От fridge!» Будьте певні, так ви легко вивчите слова, які погано запам’ятовуються. 

4. Складайте список необхідних речей, що потрібно купити в супермаркеті, іноземною мовою. Пару таких походів, і ви всі продукти вивчите та господарчі товари! Бо в той список заглядається ой як часто...  Як тільки більш-менш вивчите, в список додавайте по 5-10 інших слів, які не обов"язково купувати в магазині, а просто хочеться вивчити. 

5. Подружіться в соцмережах з носієм мови. При спілкуванні вам доведеться напружувати пам’ять і знаходити в її далеких закутках все, що колись читали чи чули, аби висловити свою думку. Розмовна практика у вивченні мови – це як тренування в спортзалі: ви розвиваєте та зміцнюєте свою «мовну форму», переводячи слова з пасивного запасу в активний. Хочете підтягнутий «мовний живіт»? Не лінуйтесь. 

6. А тепер головна порада – полюбіть мову та повірте в себе! Створіть у підсвідомості образ «англійська – це легко і цікаво», і ви своїм тілом відчуєте, як все змінюється навколо! Нервова система завжди захищає нас від можливих негативних впливів та стресу, і як тільки мозок розпізнає іноземну мову як союзника, навчання справді стане легким, і ви вже скоро почнете помічати результати. 

Якщо хтось вважає, що для гарних результатів потрібно мінімум пару годин на день займатись, він помиляється. Достатньо 15 хв на день. Головне це робити в задоволення! Пам’ятаєте принцип Парето? 20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль - лише 20%  результату. Ну хоч десь згодився мій другий диплом економіста ;)

Успіхів вам у вивченні мов! 

П.С. Донька: «Мам, що ти пишеш? 
Я: «Статтю про те, як легко вчити англійську мову»
Донька: «А що там її вчить… бери і вчи». 

08.02.2017


 


Нові публікації