Спенгліш
    Головна Курси Блоґ


Як почати думати англійською мовою, якщо ви англійську не знаєте?

Таке можливо? Можливо, можливо. Готуйте конспекти. Зараз буду вчити:)

Крок 1. Думайте окремими словами

Якщо ви вмієте читати між рядків, то вже зрозуміли, що думати англійською потрібно з першої ж хвилини, щойно вам у голову прийшла думка «я хочу вивчити англійську ». Якщо будете чекати, поки у вас сформується достатній словниковий запас, то так пару років мине і не факт, що словниковий запас у вас буде достатній. «Достатній» - поняття дуже і дуже відносне. У когось словниковий запас три сотні слів, і людина ними спокійно обходиться у побутовому спілкуванні. А хтось знає пару тисяч і слово сказати іноземцю не може. Все чекає, коли ж нарешті ідеально говорити зможе.

Тому вивчили десяток англійських слів – вже використовуйте їх постійно. Вдома у ванній чи на кухні: bed, mirror, water, toothbrush, soap, breakfast, tea. По дорозі на роботу, в магазин, в театр, спортзал: work, cinema, husband, bus, shop. Думайте іменниками і називайте все, що бачите і знаєте, як назвати. Якщо якогось слова не знаєте, не зациклюйтесь, перераховуйте в умі все, що знаєте: car, tree, bench, man, children, woman. Якщо буде бажання, вдома відкриєте словник і вивчите пару нових слів, яких сьогодні не знали, але які б дуже хотілось знати.

Наступного дня переходьте до прикметників, щоб речі, які ви бачите, можна було охарактеризувати: big, small, red, green, tall, new, old, comfortable. А потім і до дієслів: do, see, go, take, give.

Влаштовуйте таку зарядку декілька разів на день. Вона не займе багато часу: зайшли в кімнату чи офіс, побачили предмети, назвали в думках, все. А щось не знаєте, ну, і добре. Відучіться критикувати себе а ля «от я дура, не знаю/забула це слово», навпаки, похваліть себе, що « я – молодець, зробила таку гарну вправу».

Теорія без практики нічого не варта, тому ПРЯМО ЗАРАЗ подивіться навколо себе і назвіть все, що ви бачите. По можливості дайте цим предметам характеристику. Назвіть дії, які робите ви чи люди, які вас оточують. Складно? Ні. От і привчіть себе до думки, що англійську мову можна і потрібно вивчати легко!

Крок 2. Думайте словосполученнями і короткими реченнями

Як тільки ви вже навчились думати окремими словами (приблизно через тиждень-півтора), починайте думати словосполученнями та простими короткими реченнями: a nice girl, a red car, the car is red, the man is tall, it is interesting, I am happy, I can help . Використовуйте найпростіші граматичні конструкції, в правильності вживання яких ви точно впевнені. Поступово вводьте нові конструкції. Декілька разів на день тренуйтесь, щоб звикнути до думки, що іноді ви таки думаєте англійською! Круто, правда? :)

Крок 3. Думайте ситуаціями

Ще через тиждень-півтора переходьте до третього типу вправ: сам з собою говорю «рівень 1». Тобто, зустріли друга на вулиці, поговорили з колегою по телефону, поспілкувались з офіціантом у ресторані – вже вдома наодинці подумайте, як би ви це все сказали їм англійською мовою.

- How are you? Really? Are you serious?
- We have to discuss our plans for tomorrow. Can we meet?
- What would you recommend me for the main course? Can I have the bill?

Кожну невеличку розмову прокручуйте доступними фразами в голові. Зробили - і задоволені собою займатись далі своїми справами. Чим більше таких «підходів» за день зробите, тим більше «практичних годин водіння» заробите. І не важливо, що ви розмовляєте самі із собою: так ви готуєте себе до спілкування з іншими людьми. І вже при реальній розмові зможете підтримати бесіду на подібні теми без запинок та пауз. Чим швидше така практика стане для вас регулярною, тим швидше ви навчитесь вільно думати і говорити англійською.

Крок 4. Думайте історіями

Історіями? Саме так, невеличкими історіями англійською мовою. Поступово ми дійшли до четвертого типу вправ: сам з собою говорю «рівень 2». Їдете в громадському транспорті, стоїте в черзі, чекаєте дитину зі школи – розкажіть уявному співрозмовнику як пройшов сьогодні ваший день, що плануєте зробити завтра, який новий кулінарний рецепт вичитали, який цікавий фільм дивились і так далі. Те, що ці ситуації ви проговорюєте в себе в голові, а не в реальному житті з реальною людиною, позбавить вас страху думати і говорити англійською. І потім вже в реальній ситуації ви будете себе почувати вільно та впевнено. Головне - виробіть в собі таку звичку!

Висновки: щоб досягнути 4 рівня не потрібно вивчати англійську мову роками, достатньо 2-3 місяців! І байдуже, що ваші перші думки будуть прості і невигадливі, а вимова далекою від ідеалу. Мільйони людей вільно спілкуються англійською і при цьому не знають таких слів як бордюр, поручень, пупок чи гвинтик. Так само як і не знають, що таке герундій чи незалежний дієприкметниковий зворот. І це їм аж ніяк не заважає жити, творити, подорожувати, закохуватись, робити кар’єру.

Успіхів!

 


Нові публікації