Спенгліш
    Головна Курси Блоґ


Як навчитись слухати іноземною мовою? Лише слухаючи

Слухання (аудіювання) – це те, без чого не можливо навчитися говорити іноземною мовою, і це те, чого бояться практично всі, хто починає мову вивчати. 

Як ми вчимося рідній мові? Слухаємо наших батьків і потім повторюємо почуте. І лише потім вчимося читати і писати. Це нормальний процес вивчення мови. 

Але з іншомовним спілкуванням дещо інакше, зокрема, якщо починати вивчати  мову у дорослому віці. Легше читати і писати англійською, аніж слухати і говорити. Звернули увагу, що мовний бар’єр пов’язаний саме з цими видами діяльності? «Іноземець  буде швидко говорити, я нічого не зрозумію», « Я так погано говорю англійською, що краще і рота не відривати». 

Але ж починати все рівно потрібно, якщо ціль – навчитись спілкуватись іноземною мовою. Розумні люди радять починати слухати прості тексти дитячого рівня, казочки, одним словом. Перевірений часом варіант, але …. має незначну практичну цінність, особливо якщо іноземна мова вам потрібна, наприклад, для роботи чи подорожей. 

Хочу поділитися з вами двома гарними англомовними ресурсами для розвитку навичок аудіювання – сайти новин за рівнями. 

https://www.newsinlevels.com/
http://www.breakingnewsenglish.com/

Обираєте спочатку 1 рівень. Далі ту ж саму новину слухаєте у форматі 2 рівня. Розібрались – переходите до третього і так далі! Таким чином, ви розвиваєте свої навички аудіювання та вивчаєте сучасну дорослу лексику. 

Якщо ваший рівень володіння мовою вище, то і вибір у вас більший. Обирайте ту тематику, яка вам до душі і слухайте! Іноземна мова завжди легше і приємніше вивчається, якщо за основу береться тема, яка цікава. Подобається готувати? Слухайте кулінарні шоу. Любите футбол? Слухайте спортивні подкасти. 

Серед цієї підбірки ресурсів ви точно знайдете щось до душі: 
 


Нові публікації