Спенгліш
    Головна Курси Блоґ


Про переваги групових та недоліки індивідуальних занять з іноземної мови

Існує думка, що групові заняття з іноземної мови ідеально підходять тільки дітям, а дорослі займаються в групах виключно для того, щоб зекономити кошти. Нікуди правди діти, групові заняття коштують дешевше (і це, насправді, одна з переваг). Але хіба групові заняття з дорослими менш ефективні, ніж індивідуальні?

Я особисто віддаю перевагу саме груповим заняттям, адже вони дають можливість застосовувати такі форми навчання як case-study, бліц-дискусії, ділові ігри, дебати, круглий стіл, мозковий штурм. Саме під час таких дорослих ігор формується комунікативна компетенція - здатність правильно і доречно використовувати мову залежно від конкретної ситуації спілкування.

Крім того, досвід показує, що за правильно організованої роботи в групі підвищується не лише мотивація учнів, а і їх успішність. Адже група – це, по-перше, команда однодумців, які готові підтримати у бідь-яку хивлину, по-друге, це здорове суперництво, яке дає можливість постійно порівнювати свої успіхи з успіхами інших і об’єктивно оцінювати свої знання. Група не дає можливості розслабитись, адже особисто тобі тричі все повторювати не будуть, тож мозок відразу налаштовується на режим «з першого разу». Та і в гарному колективі просто веселіше. А навчання завжди дається легше, якщо цікаво і весело!

Однак, я наполегливо рекомендую індивідуальні заняття у випадках, якщо:

1. Ви реально дуже зайняті і відвідувати заняття на курсах у фіксовані години проблематично.
2. Ви часто буває у відрядженнях, у Вас маленькі діти чи інші обставини, що обмежують Вас у часі.
3. Вам потрібна індивідуальна програма, розроблена спеціально під Ваші цілі (підготуватися до екзамену, співбесіди, презентації тощо)
4. Ви бажаєте зосередитись на своїх власних пріоритетах, а не потребах усієї навчальної групи (зробити акцент у навчанні на окремих мовних аспектах, як то лексика, фонетика, граматика, культура мовлення, чи ж більше зосередитись на письмі, говорінні, читанні, слуханні)
5. Ви просто звикли до усього хорошого, і вважаєте, що всю свою увагу викладач повинен приділяти саме Вам :)

Тим не менше, хочу звернути вашу увагу на деякі суттєві недоліки індивідуальних занять: відсутність колективної роботи (що може ускладними спілкування з іншими), певний комплекс у спілкуванні через нерівність знань учня та викладача, відсутність чіткого графіку, несистематичність.

Індивідуальні заняття з іноземної мови – задоволення не з дешевих, але іноді раціонально обрати саме такий формат навчання. І зокрема, якщо вам просто некомфортно працювати з іншими людьми. Інакше витрачені кошти на заняття в групі будуть викинутими на вітер.

Якщо ви починаєте вивчати мову, пам"ятайте: дуже важливо пройти базовий курс одним ривком, інакше не уникнути відкатів назад і повторних спроб «почати все заново». Як правило, це легще робити в команді. 

T - together 
E - everyone
A - achieves
M - more

Правило 4Т: те (що ти хочеш), тоді (коли знайшов час), з тими (однодумці) і так (цікаво, швидко, весело) - рецепт успіху.

У цій формулі ваша задача - знайти час. У дорослому житті ідеального часу для вивчення мови все рівно не має і ніколи не буде. Він настане саме тоді, коли ви так вирішите. Вирішуйте :)

02.03.2017


 


Нові публікації