Спенгліш
    Головна Курси Блоґ


МАТЕМАТИКА ІНОЗЕМНОЇ МОВИ АБО «ХОЧУ РОЗМОВЛЯТИ АНГЛІЙСЬКОЮ ЯК УКРАЇНСЬКОЮ»

Вивчаючи іноземну мову, учень , як правило,  займається 2, максимум 3 рази на тиждень по 1 год. І навіть якщо за місяць не сталося жодного формажору, і роботи не навалилося, і день народження не святкував, то загальна кількість годин буде максимум 12. А всього годин у місяці 720. Повторю ще раз – 720.

І як за 12 год. у місяць ви хочете, щоб «говорити на автоматі, не задумуючись» гарно засіло вам в голову? Слабенько ця навичка засяде. Дуже слабенько.

Навичка – це сигнал мозку нашим м’язам, як правильно скоротитись. І якщо мову використовувати лише 2-3 години на тиждень, то мозок і тіло постійно будуть забувати більшу частину інформації. І це не тому «що у мене пам’ять погана» , а тому, що ми так влаштовані. Запам’ятовується лише те, що постійно використовується. Тому для того, щоб ця навичка гарно «зайшла» (а володіння мовою це навичка), слова, фрази, речення потрібно використовувати набагато частіше, ніж пару разів на тиждень.

Якщо змінусувати добову норму сну 8 год, то 480 год. на місяць ми розмовляємо українською, думаємо українською, слухаємо українською, читаємо українською, пишемо українською. Використовуємо мову активно і пасивно. Постійно. Тож, якщо ви хочете розмовляти англійською, іспанською чи китайською точно так само, як українською, це має бути орієнтовно 450 год./місяць (змінусуємо час на перегляд фільмів іншою мовою, наприклад, і відвідування мовної школи 12 год.).

Чесно кажу: я не володію англійською мовою так само, як українською. Чому? Тому що у мене немає 450 годин мовної практики на місяць. Мій рівень – Advanced (С1 високий). Це близько 210-240 год./місяць (7-8 год./день, по суті повний робочий день). Хоче студент розмовляти «так як Ви», легко! Зробіть англійську частиною свого життя і користуйтесь нею постійно. Будете володіти мовою навіть краще, ніж я! Зокрема, якщо це буде 8 год. роботи і 8 год. особистого спілкування (друзі, кохані).

Студентам завжди приводжу приклад з іспанською, яка є моєю другою іноземною мовою (почала вивчати у дорослому віці з повного нуля). Рівень володіння upper-intermediate (В2 вище середнього). Рівень впевненого самостійного користувача, якого абсолютно достатньо для спілкування, навчання, роботи. Яка цифра у мене? Близько 60-70 год./місяць.

Викладач з вами 2-3 години на тиждень, а ви самі із собою 24 години на добу. Користуйтесь цим. Створіть собі принаймні 50 год. іноземної мов на місяць (1,5 год. в день!): слухайте улюблену музику, дивіться цікаві фільми чи серіали, читайте книги, відвідуйте мовні клуби, ведіть щоденник.  Любите йогу? Знайдіть відео уроки англійською! Любите готувати? Знайдіть англомовного блогера, слухайте і діліться кулінарними ідеями в коментарях.

Всі мої навчальні курси побудовані на тому, щоб допомогти студентам створити час для англійської мови поза навчальною аудиторією. У невеликих групах це робити легше і цікавіше. Буду рада вас бачити у навчальних командах, які стартують у січні. Вже почала записувати бажаючих просто ✍️ 🙂 Заявку можна залишити тут і тут 

Тож, якщо ви готові навантажувати свій мозок і тіло, аби вони змінювались і через півроку занять порадували вас новою виробленою навичкою, пишіть! Давайте тренуватися разом!

 👉Believe in yourself. Keep working. And let your body surprise you.
 👉Вірте в себе. Продовжуйте працювати. І дозвольте своєму тілу здивувати вас.

З вірою у ваші фізичні можливості,
Ваш мовний тренер
Ірина Кісельова

❗️P.S.❗️ Якщо в силу різних обставин ви можете лише раз на тиждень виділяти 1 год. на іноземну мову (чи то заняття, чи вдома самостійно) то, по-перше, ваші очікування повинні бути реальні: ви не будете користуватись мовою впевнено; по-друге, не сваріться на себе і не зліться, це нормально, що ви це слово вже 10 разів виписували і знову забули.

Але… я не вірю, що немає часу на те, що хочеться чи важливо 😉 Значить, або не хочеться або не так вже і важливо. І головне -  вас влаштовує той рівень знань, який ви маєте зараз. А раз влаштовує, то навіщо напрягатись/ переживати/ засмучуватись/  злитись? Ходіть раз на тиждень у "басейн", плавайте в своє задоволення у спокійному темпі і будьте задоволені, що ви знайшли цю годину розслабитись, відпочити і зробити щось корисне для здоров"я.

Будьте мені здорові 😘🌺

03.12.2020


МАТЕМАТИКА ІНОЗЕМНОЇ МОВИ АБО

 


Нові публікації