Спенгліш
    Головна Курси Блоґ


А ви є моєю цільовою аудиторією? :)

Хто твоя ЦА (цільова аудиторія)?

Робимо маркетингове дослідження. Пишу пишу, тут це питання. Задумалася. Дійсно, а хто моя цільова аудиторія?

Дорослі люди.

Дорослі це які?

Ті, які вже вміють брати на себе відповідальність.

А це з якого віку?

А дідько його знає! 15-річний хлопчина може з більшою відповідальністю ставитися до навчання ніж доросла жінка 40 років. Але не менше 14 років – це точно. То реально діти, і там інші підходи працюють.

Чоловіки/жінки? Домогосподарки/підприємці? Чим займаються, що подобається?

І чоловіки, і жінки. І домогосподарки, і підприємці. Різним займаються, різне подобається. Від вишивання до літаків.

Нда, так ми далеко не зайдемо. Щось конкретніше є?

Як правило, це ті люди, яким вже щось не подобається в житті, і які хочуть змін. І для яких вивчення англійської чи іспанської мови – це місточок до кращого.

Це все?

Так.

Ні, я так не працюю.

Це була розмови я-вчительки і я-маркетолога (так так, у мене ще і непоганий досвід роботи в рекламі є).

Друзі, допоможіть визначитися з цільовою аудиторією))) Бо я її бачу дууууже широко. У мене ж місія яка? Я створюю суспільство щасливих людей! Кожного, КОЖНОГО, кого я зустрічаю , я бачу як свою цільову аудиторію :)

І мені дуже подобаються мої групи, де є і успішні підприємці з іноземними партнерами, і щасливі домогосподарки з 3 дітьми. А ще більше, коли є успішна жінка підприємець з трьома дітьми, яка вже починає налагоджувати стосунки з іноземними партнерами, і чоловік, який «застряг» на певному життєвому етапі і не може зрушити з місця. І який прям вголос проговорює на індивідуальному занятті=коуч-сесії: «Ну раз вона може…а я що? »

Групи, де люди один в одного навчаються МРІЯТИ, ПРАНУВАТИ , ЖИТИ! «Навіть не думала, що так можна!». Люди, які один одного розуміють, підтримують, підбадьорюють, співчувають, підтягують, підганяють, мотивують, просто ідуть поруч і дозволяють бути таким, який ти є. Ну от хіба це не прекрасно? І яка мені різниця, хто вони і що люблять? Всі ці різні смаки та вподобання навпаки додають пристрасті до любові. Нам завжди є про що поговорити!

Але однозначно прийшла до висновку, що мені більше подобається працювати з:

1. Групами, а не індивідуально. Власе, пояснення у двох абзацах вище. Бо там командний дух :)

2. Початківцями. Beginners. Elementary. Pre-Intermediate. Подобається зрушували людей з місця! Це такий кайф)) Вчити любити мову. Вчити отримувати задоволення від процесу вивчення. Вчити планувати свій подальший англомовний/іспаномовний розвиток.

Повертаючись до нішування. Англійська для ІТішників. Англійська для лікарів. Англійська для пілотів. etc

Толку вивчати складні слова та конструкції, якщо ти не можеш замовити поїсти в ресторані чи пояснити, що літак запізнився і коли ти прибудеш? ІТішники, лікарі, пілоти – це теж звичайні люди. І всім потрібно починати з азів та базового вокабуляру , і лише з частковим вкрапленням свого професійного. Щоб не зломити собі «хребет» і не втратити бажання до вивчення.

Власне, два мої навчальні курси по такому принципу і побудовані. Вивчаємо базове та основне, і кожен свої професійні вкраплення робить. Хтось пише про вищу математику, хтось про закони Ома, про антибіотики, про авіацію, бухгалтерію, кулінарію, шиття, банківську справу. Одним словом, мені часу «соскучиться» точно немає)) це мене постійно тримає в тонусі, а учнів природньо готує до професійного розвитку.

Але фокус на роботі з початківцями має і свої недоліки.

Одна із моїх головних задач – навчити людей перефразовувати. Не зациклюватись на слові, якого не знаєш. Говорити просто і зрозуміло, аби вирішити свою задачу. Робити максимальну кількість комбінацій з допомогою обмежених ресурсів.

Я завжди намагаюсь все спростити. І починаю помічати, що після звільнення з університету ( де в тому числі працювала з перекладачами), за останніх три року фокусу на початівцях, там, де я говорила «гарно», я говорю «просто».

Власне, саме тому в індивідуальну роботу я намагаюся брати учнів з рівнем Intermediate+ (або взагалі іспанську, бо там групи складніше сформувати). Роблю «самостійну роботу» типу фільми дивлюся, статті читаю, нові слова та фрази собі фіксую для вивчення, носіів мови та іноземців шукаю для реальної практики, подорожую по можливості.

Цього мені мало, тому ще є учасником двох професійних спільнот для викладачів іноземних мов, одна з яких повністю англомовна. Ще беру участь в мовних клубах для викладачів, де всі рівня Advanced.

Стільки написала, а в двох словах свою ЦА так і не можу описати)) Може, допоможете?

А ви є моєю ЦА?

9.05.2020

П.С. Декілька коментарів моїх учнів: 

Mykhaylo Savchenko Я бачу твою цільову аудиторію - це щасливі люди. А ти їх робиш ще щасливішими, вони ж - так само роблять щасливішими тебе. Я їх бачу напівпорожніми бокалами з шампанським, куди можна долити ще цього чудового напою. Інші люди, нещасливі, вони як ті ж фужери, але перевернуті догори дном, куди неможливо налити рідину, як би ти не старався. Це ті, що "дорого", "не має часу", "а у вас неправильна методика". Так що шукай тих, хто "стоїть правильно на ніжці". Ви один одному принесете користь.

Tsarova Nataliia На мою особисту думку, твоя ЦА - це ті люди, які мають свою власну думку, свої принципи та свої погляди, навіть якщо вони не збігаються з думкою багатьох чи суспільства. Це люди, які внутрішньо вмотивовані і чітко розуміють, навіщо їм вивчення іноземних мов, але в той же самий час і люди, які ще не зрозуміли навіщо це все їм потрібно. І саме в цей момент в їхньому життя з'являєшся ти. І погоджусь з вище написаною думкою про людей щасливих, або тих, що прагнуть ними бути. Твоя ЦА - це, ще світлі, бо саме ти світла, відповідно і притягуєш до себе таких. Просто одні світять на повну силу, а інші намагаються пробитись скрізь хмари.

Ірина Кісельова не буду звужувати свою ЦА, буду шукати тих, хто пробивається крізь хмари :)

 


Нові публікації